Kiekvienas vaikas gali būti ugdomas. Tik nuo jūsų (mokytojų) priklauso kaip. Sh.Suzuki

Mokytojai

Ina Gliaudelienė

Esu profesionali smuikininkė, pedagogė, V lygio Suzuki smuiko mokytoja. Vilniaus J.Tallat-Kelpšos konservatorijoje baigiau smuiko specialybę. Klaipėdos Menų Akademijoje - smuiko atlikimo meną ir muzikos pedagogikos studijas. 2006 m. įstojau į Lietuvos Suzuki Asociaciją. Mokiausi pas Suzuki metodo smuiko ekspertus Koen Rens (Belgija) ir Christophe Bossuat (Prancuzija). 2016m. išlaikiusi tarptautinius egzaminus, pirmoji Lietuvoje įgijau V lygio Suzuki smuiko mokytojos sertifikatą. Organizavau Suzuki smuiko klasę ir sėkmingai dirbu su vaikais iš įvairių pasaulio šalių. Tobulinuosi Japonijos, Prancūzijos, Belgijos, Suomijos, Anglijos, Lenkijos, Amerikos ekspertų seminaruose, konferencijose, mokymuose. Dirbau tarptautinėse stovyklose Lietuvoje ir Belgijoje. Mano, kaip Suzuki mokytojos, pagrindinis tikslas yra per meilę ir muziką ugdyti gražią ir jautrią vaiko širdį. Kuo daugiau tokių vaikų užauginsime, tuo geresnis ir gražesnis taps mūsų pasaulis.

Jau daugiau nei 20 metų dirbu pedagoginį darbą. Turiu darbo patirties su visomis amžiaus grupėmis – nuo kūdikystės iki 18 metų. Baigiau Vilniaus J.Tallat – Kelpšos konservatoriją fortepijono specialybę, vėliau įgijau pedagogikos bakalauro, o 2003 m. edukologijos magistro laipsnį Lietuvos Edukologijos universitete. Nuo 2014 m. esu Lietuvos Suzuki asociacijos (LSA) narė, I lygio sertifikuota fortepijono mokytoja. Kvalifikaciją nuolat keliu ir žinias tobulinu Lietuvos, Vokietijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos šalyse vykstančiuose seminaruose, konferencijose, stovyklose. Nuolat gilinuosi į vaiko dvasinį pasaulį, ieškodama būdų, kaip muzikos mokymąsi paversti patraukliu ir prasmingu. Šiomis įžvalgomis remdamasi atradau Š.Suzuki metodą. Jis padeda nesustoti ir veda link naujų atradimų, kuriais pasidalinu pedagoginiuose straipsniuose.

Lina Kašauskienė

Lina Vaitkuvienė

Esu profesionali pianistė, mokytoja, koncertmeisterė. Baigiau Kauno J.Gruodžio konservatoriją, Lietuvos muzikos ir teatro akademiją fortepijono pedagogo, koncertmeisterio, kamerinio ansamblio studijas, įgydama magistro kvalifikacinį laipsnį. 2015 m. susidomėjau Š.Suzuki metodu, o 2016 m. tapau Europos Suzuki asociacijos (ESA) ekspertės Ruth’os Miura mokine ir pradėjau šiuo metodu mokyti vaikus groti fortepijonu. Dalyvavau ESA ir LSA mokytojų mokymuose, seminaruose Lietuvoje, Ispanijoje, Vokietijoje. Sužavėta ir įkvėpta nepaprastai šiltos, jaukios bei šeimyniškai betarpiškos Suzuki metodo atmosferos, šį jausmą savo pamokose noriu perduoti ir besimokantiems vaikams.

Esu smuikininkė atlikėja ir pedagogė. Smuiko mokytoja dirbu Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje ir Suzuki smuiko mokytoja Žvėryno muzikos studijoje. Pedagoginiame darbe sėkmingai derinu tradicinius ugdymo metodus ir Suzuki talentų ugdymo metodiką. Esu baigusi Vilniaus J.Tallat – Kelpšos konservatoriją. LMTA baigiau dvejas magistro programas – solistės ir pedagogo studijas, LMTA aspirantūroje studijavau kamerinės muzikos meną, stažavausi Berlyno menų universitete. LMTA studijuodama mokiausi etnomuzikologijos ir tradicinio smuikavimo, baroko muzikos atlikimo. Nuolat dalyvauju akademinės muzikos festivaliuose, koncertuose, seminaruose ir stovyklose Lietuvoje ir daugelyje Europos šalių. Suzuki metodu susižavėjau, kuomet pamačiau, kaip efektyviai jis veikia,- ypač patraukė kuriama betarpiška aplinka tarp mokytojo, vaiko ir šeimos, muzikinė aplinka, kurioje vaikas tarpsta ir auga ir atsiskleidžia jo gabumai. Šis metodas man padeda mokyti vaikus ne tik groti smuiku, bet pirmiausia tapti šiek tiek geresniais žmonėmis, auginti širdyje pagarbą ir meilę.

Rima Švėgždaitė

Violeta Ancienė

Smuiko mokytoja dirbu nuo 1990 m. Baigiau Vilniaus J.Tallat – Kelpšos konservatoriją, kur įgijau smuiko mokytojo specialybę. Vėliau baigiau bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir edukologijos magistro studijas Lietuvos edukologijos universitete. Nuo 2009 m. esu Lietuvos Suzuki asociacijos (LSA) narė. Savo kvalifikaciją nuolat tobulinu LSA ir ESA rengiamuose seminaruose, konferencijose, stovyklose Lietuvoje, Lenkijoje, Belgijoje, Prancūzijoje. Esu sertifikuota III lygio Suzuki smuiko mokytoja. Vaikai turi nepaprastai didelį potencialą mokytis, svarbu tik tinkamai išnaudoti jį. Todėl savo pedagoginiame darbe nuolat ieškau būdų, priemonių šį potencialą atskleisti ir vystyti. Visuomet prisimenu Š.Suzuki žodžius, kad negabių vaikų nėra, svarbu tik tinkamai juos lavinti.